دومین جایزه ملی جوانی جمعیت

افشین علاء:خلق اثرهنری درباره جمعیت و فرزندآوری نباید فرمایشی باشد

افشین علاء شاعر پیشکسوت و نامزد جایزه هنر انقلاب اسلامی گفت: نگاه به افزایش جمعیت و فرزندآوری باید همچون نگاه رهبر معظم انقلاب باشد ، هنرمندانه و عمیق نه با...
1397031113025423214294044

افشین علاء شاعر پیشکسوت و نامزد جایزه هنر انقلاب اسلامی گفت: نگاه به افزایش جمعیت و فرزندآوری باید همچون نگاه رهبر معظم انقلاب باشد ، هنرمندانه و عمیق نه با نگاه فرمایشی و دستوری.

به گزارش روابط عمخومی دومین جایزه ملی جوانی جمعیت افشین علاء شاعر پیشکسوت و نامزد جایزه هنر انقلاب اسلامی در گفت وگو با ستاد خبری این رویداد ملی  گفت: من کلا با کارهای فرمایشی موافق نیستم و خاطره خوبی هم ندارم منتها باید دید که تصمیمات دولتمردان در این عرصه چطور است که به نظرم می بایست با شیوه هنرمندانه باشد سپس از هنرمندان توقع داشته باشیم که ورود کنند .

وی با اشاره به اینکه هنرمند باید خودجوش در این عرصه ها کار کند، گفت: مسئولان زمانی که بتوانند ارتباطتشان را با بدنه هنرمندان تقویت کنند و بدانند با چه زبانی باید با آنها وارد تعامل شوند، قطعا اثر مثبت هم در جامعه خواهد گذاشت.

علاء با تأکید براینکه نگاه مسئولان سیاسی در امر جمعیت و فرزندآوری به مردم نباید فرمایشی، مناسبتی و تشریفاتی باشد، گفت: این نگاه خلاف افق نگاه رهبر معظم انقلاب است به همین دلیل هم هست که هنرمندان و اهل قلم به ایشان علاقه دارند امامسئولان گاها اشتباهاتی می کنند چرا که باید جاهایی سراغ هنرمندان بیایند که نمی آیند باید از ظرفیت هنرمند درست استفاده شود درحالیکه الان کاملا از آن غفلت شده است.

وی با اشاره به اینکه مسئله جمعیت و فرزندآوری دغدغه شخصی خودش است، گفت: من در حال حاضر مشغول کار هنری در پروژه شعر کودک هستم با این رویکرد که اگر همچنان خانواده های ایرانی علاقه به تک فرزندی یا بدون فرزند دارند ما از نظر فرهنگی خوب کار نکردیم، کودکان نسل آینده مفاهیم عمه، خاله، دایی، عمو، مادربزرگ و پدربزرگ را فراموش می کنند به همین دلیل من تصمیم گرفتم مجموعه شعری در این زمینه آماده کنم  و در اختیارجامعه علی الخصوص کودکان و نوجوانان قرار دهم.

این شاعر پیشکسوت گفت: نسل قدیم ما و خانواده هایمان همه زندگی با پدربزرگ و مادربزرگ و خویشاوندان را تجربه کرده و خاطرات شیرینی از آن دارد به خاطر همین برایش ارتباط با این افراد اهمیت دارد ، من هم سعی کردم تک تک شعرهای کودکانه را برای پدربزرگ و مادر تا عمه، خاله ، دایی و عمو داشته باشم. این نشانه دغدغه من بود ودر نهایت کاری را هم دراین زمینه انجام دادم.

دومین جایزه ملی جوانی جمعیت به همت ستاد ملی جمعیت در بخش های :خانواده.رسانه.سازمان های مردم نهاد . دستگاهای اجرایی.شرکت ها و موسسات خصوصی .مدیران و نخبگان اردیبهشت سال جاری برگزار خواهد شد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت jameyat.ir مراجعه فرمایند.