دومین جایزه ملی جوانی جمعیت

انوش معظمی:کسانی که باپز های شبه روشنفکری مانع تحقق جوانی جمعیت هستند به آیندگان ظلم می کنند

به گزارش روابط عمومی دومین جایزه ملی جوانی جمعیت انوش معظمی بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون درباره بحث جوانی جمعیت در گفتگو با ستاد خبری این رویداد ملی عنوان کرد:...
15_53_32287895_3225048994_1000_667 (2)

به گزارش روابط عمومی دومین جایزه ملی جوانی جمعیت انوش معظمی بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون درباره بحث جوانی جمعیت در گفتگو با ستاد خبری این رویداد ملی عنوان کرد: اگر مشکلات اقتصادی و فشارهای معیشتی مردم را کنار بگذاریم همگان اذعان داریم که بحران جمعیت کشورمان را در چند سال آینده در بر خواهد گرفت.بازیگر نقش حرمله در سریال مختارنامه در ادامه عنوان کرد:کمی باید دست از خودخواهی و خودپسندی برداریم و این ایثار را برای نسل آتی در ارتباط با حفظ جمعیت و جوانی جمعیت انجام دهیم .در حال حاضر بحث جمعیت برای همه دنیا با اهمیت شده است طبیعتاً ارباب هنر هم در هر شاخه اعم از دراماتیک, تجسمی و موسیقی به هر نحوی می توانند آثاری را در این زمینه بیافرینند تا امید را در دل مردم زنده کنند.وی با کنایه به برخی افرادی که نسبت به بحث جوانی جمعیت موضع منفی دارند ،گفت : من اسم این رفتارها را پز روشنفکری می‌گذارم یک زمان هنرمندی در کسوت دلسوزی بزرگترین ظلم را به آیندگان انجام من می دهد کسی که نسبت به بحث جوانی جمعیت گارد منفی می گیرد تنها جلوی پای خود را می‌بیند در حالی که ما باید ۵۰ سال اینده‌مان را در نظر بگیریم و از الان برای نیروی انسانی برنامه‌ریزی کنیم.
معظمی با اشاره به تاریخ ۱۰ هزار ساله ایران گفت: ما ایرانیان با چنگ و دندان باید از تاریخ و تمدن خود نگهداری کنیم و آن را به نسل‌های بعد هدیه دهیم اگر به آینده بی توجه باشیم نسبت به اب و خاک وطنمان ظلم کرده‌ایم.
این بازیگر شناخته شده ایرانی گفت: برای ازدیاد نسل طبیعتاً بسترسازی لازم است و احتیاجات هر زوجی باید  از سوی مسئولین برآورده شود و از خدمات پزشکی تا معیشتی همه مهم هستند. از سوی دیگر ازجانب مردم هم باید این از خود گذشتگی صورت بگیرد تنها برپایی یک سری سمینارها و سخنرانی‌ها نمی‌تواند اثرگذار باشد باید گام‌های عملی برداریم تا نسل جوان نیز مسیر را تکمیل کند به قولی از تو حرکت از خدا برکت.
معظمی با ارائه پیشنهاداتی به هنرمندان افزود: در عرصه فیلمسازی, تئاترو سریال سازی کارهای شایسته و سفارش‌های مناسب می‌تواند مخاطبان را در این عرصه بدون هرگونه شعار زدگی جذب کند ،این فعالیت می‌تواند هوشیارانه و هوشمندانه لابلای آثار هنری گنجانده شود.

دومین جایزه ملی جوانی جمعیت به همت ستاد ملی جمعیت در بخش های خانواده،رسانه،سازمان های مردم نهاد ، دستگاهای اجرایی،شرکت ها و موسسات خصوصی ،مدیران و نخبگان اردیبهشت سال جاری برگزار خواهد شد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت jameyat.ir مراجعه فرمایند