دومین جایزه ملی جوانی جمعیت

محمود پاک نیت:سیاست های مشوق جمعیتی دولت در فرهنگ جوانی جمعیت اثرگذار است

محمود پاک نیت بازیگر شناخته شده سینما، تیاتر و تلویزیون در گفت وگو با ستاد خبری جایزه جوانی جمعیت عنوان کرد: قطعا سیاست های جمعیتی برای فرزنداوری موثر است منتها...
محمود+پاک+نیت

محمود پاک نیت بازیگر شناخته شده سینما، تیاتر و تلویزیون در گفت وگو با ستاد خبری جایزه جوانی جمعیت عنوان کرد: قطعا سیاست های جمعیتی برای فرزنداوری موثر است منتها دولت می تواند این سیاست ها را تقویت کند و‌ زمینه هایی برای فرزنداوری بیشتر با ایده هایی عملگرایانه فراهم کند.


وی در ادامه عنوان کرد: الان از دغدغه های زوج ها امرار معاش و معیشتشان است، هر زوجی نیاز به حداقل هایی برای خانه و مسکن و مادیات دارد. اضافه کردن نسل هم مشکلات خاص خود را دارد اما قطعا مشکلاتش کمتر از پیری جمعیت است

.
وی بااشاره به غریزه قوی مادری در بین زنان جوان گفت:زنان جوان ایرانی همه فرزند دوست هستند، نباید طوری شود که نسل اتی در زمان کهنسالی هیچ کس را نداشته باشد که به او رسیدگی کند. زوجین جوان باید به این مسایل توجه کنند که همانطور که گذشته های ما نیاز به فرزند در سنین بالا داشتند، انها هم همینطور هستند.


وی با اشاره به تهدیدات پیری جمعیت در جامعه اظهار داشت: وقتی سن ازدواج بالا می رود و جوانان ازدواج کرده هم تمایل به فرزند پیدا نمیکنند به مروری کهن سالی جمعیت رخ می دهد باید برای سال های اتی تمهیدی بیاندیشیم تا مشکلاتی از این دست گریبان جامعه مان را نگیرد، هنرمندان هم پای کار بیایند تا ترسیمی از فضای درست خانوادگی برای نسل جوان داشته باشند.بهرحال هنرمندان هم الگوی جامعه هستند.

دومین جایزه ملی جوانی جمعیت به همت ستاد ملی جمعیت در بخش های خانواده،رسانه،سازمان های مردم نهاد ، دستگاهای اجرایی،شرکت ها و موسسات خصوصی ،مدیران و نخبگان اردیبهشت سال جاری با شعار سهم من از جوانی ایران برگزار خواهد شد.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت jameyat.ir مراجعه فرمایند.